Aparat fotograficzny jest nie tylko przedłużeniem oka, ale również umysłu. Może widzieć ostrzej, dalej, bliżej, wolniej i szybciej niż oko. Może ujrzeć niewidzialne światło. Dzięki niemu możemy zobaczyć przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Zamiast używać aparatu tylko do odtwarzania obrazów chciałbym stosować go, tak by to, co niewidzialne dla oczu, stało się widzialne.”

Od zawsze pasjonowałem się fotografią, a od blisko 10 lat zajmuję się nią zawodowo. Interesują mnie różne rodzaje fotografii – od reportażu przez sztukę, architekturę, eventy, aż po sesje typowo wizerunkowe lub reklamowe.

W mojej karierze pracowałem jako fotograf dla Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, przygotowywałem relacje z wernisaży galerii Atlas Sztuki, fotografowałem dla magazynu branżowego Świat Architektury, fotografowałem wiele ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali, eventów, warsztatów, kongresów (m.in. FKE Cinergia, Festiwal Przyrodniczy im. Puchalskiego, Transatlantyk, Festiwal Szkół Teatralnych, Łodzią Po Wisle, Mixer Łódzki, Letnia Akademia Jazzu, Urbanator Days).

W latach 2010-2017 roku przygotowywałem relacje z wydarzeń dla Agencji Fotograficznej REPORTER. Efektem tej współpracy są publikacje prasowe, książkowe i internetowe (część z nich można obejrzeć w zakładce “Publikacje”). 

W 2017 roku podjąłem współpracę Ringier Axel Springer Polska. Od 2014 roku sfotografowałem już ponad 500 koncertów i wydarzeń na zlecenie Klubu Wytwórnia w Łodzi.

W latach 2017-2019 roku korzystałem z programu “Rezydenci ART_Inkubatora” w Fabryce Sztuki w Łodzi.

Jestem właścicielem studia fotograficznego N12.Studio – www.n12.studio. Serdecznie polecam się do współpracy! 

 

A: Narutowicza 12 lokal 6U, 90-135 Łódź, Polska
T: +48 785 555 603
E: mikolaj@zacharow.pl / office@n12.studio

TW.FB.IN.BE.